kuchnia polska

kulinaria

Jeżeli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite i w wielu przypadkach zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są właściwie smaczne i godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

Restauracja Sienna Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o pionierskie smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej krajowej kuchni?

W najwyższym stopniu zwykłymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Krakow Restaurant Polish Cuisine

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej również odnaleźć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych dań.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

kulinaria
La Grande Mamma na Rynku Głównym

Smaczna włoska restauracja – klasyczne menu Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy pizze. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują mniej znane dania – canelloni, lasagne czy włoskie zupy minestrone. Szukając prawdziwej …

kulinaria
włoska restauracja bez glutenu Kraków

Świetna kuchnia włoska Pragniesz dobrze zjeść? Wśród szerokich wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, połączeń oraz spora dawka zdrowia. Tradycyjne włoskie przyprawy Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz …